| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.4892 mm |
| Width | 2.0066 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1008 |
| Case Code (Metric) | 2520 |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 990.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 1.2 dB |
| Bandwidth | 100 MHz |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12096
Ext.Price$0.12096
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12096 | $0.12096 |
| 10 | $0.10803 | $1.08030 |
| 50 | $0.09648 | $4.82400 |
| 100 | $0.08555 | $8.55500 |
| 500 | $0.07585 | $37.92500 |
| 1000 | $0.07036 | $70.36000 |
| 3000 | $0.06527 | $195.81000 |
